Zalogowany jako: .   Wyloguj się

Błogosławieństwa ślubne – 10 tekstów dla rodziców na ślub dzieci

Zobacz artykuły na temat:rodzicepanna młodapan młodyślub konkordatowyreligia
Oto lista 10 tekstów błogosławieństw na ślub dla rodziców pary młodej. Warto mieć przygotowanych w zanadrzu parę szablonów, które gdy głos utkwi ze wzruszenia w gardle, pomogą wybrnąć z tej sytuacji. Nie wszystkie muszą być bardzo poważne i długie. Zobaczcie nasze propozycje!

błogosławieństwa rodziców

fot. Fotolia

Teksty błogosławieństw ślubnych

  • Kochane Dzieci! Zapamiętajcie na zawsze słowa Saint-Exupery'ego: „Prawdziwa miłość nie wyczerpuje się nigdy. Im więcej dajesz, tym więcej ci jej zostanie.” Idźcie i cieszcie się swoja miłością. Błogosławimy Wam z całego serca, w Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.

Zobacz także: Oblicz koszty ślubu i wesela

  • Camus pisał: „Kochać człowieka to pragnąć razem z nim się zestarzeć...” Mamy nadzieje, ze dożyjecie wspólnie sędziwych dni i będziecie się kochać tak samo jak dzisiaj. Tego Wam życzymy i błogosławimy z całego serca ten związek oraz Wasza miłość.
  • Ukochana córko! Dziś rozpoczniesz nowe życie u boku swego męża. Pamiętaj, aby chronić i pielęgnować Wasze ognisko domowe. Bądź szczęśliwą żoną i matka. Wspieraj męża i dbaj o dzieci. Spraw, aby On także troszczył się o Was i kochał tak, jak to widzimy dzisiaj. Polecamy Wasza rodzinę opiece Matki Boskiej. W Imię Ojca, Syna i Ducha Świętego.
  • Synu! Pamiętaj, żeby szanować swa żonę, dbać o dzieci i wspólnie rozwiązywać wszelkie problemy. Ważna jest rozmowa, szczerość i miłość. Miłość to nie tylko słowa, ale i czyny. Kochani polecamy Was Matce Boskiej i Jezusowi Chrystusowi, Panu Naszemu. Błogosławimy Wam, w Imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego.
  • Dziś wzruszenie odbiera nam głos. Dlatego w krótkich słowach z całego serca i duszy rodzicielskiej błogosławimy Waszej miłości, w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.
  • Drogie Dzieci! Bądźcie dla siebie zawsze najważniejszymi osobami na świecie, nie zapominajcie o rodzicach i napełnijcie miłością Wasz nowy dom. Bądźcie szczęśliwi!
  • Najmilsi! Nie pozwólcie nigdy, by coś Was rozłączyło i poróżniło. Bądźcie zgodni i stójcie za sobą murem, a wszystko Wam się uda. Żyjcie zgodnie z Waszym sumieniem i bożymi przykazaniami! Błogosławimy Wam w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

Zobacz także:  Jak wygląda powitanie młodej pary?

  • Życie szczęśliwe jest przede wszystkim dla tych, którzy maja wsparcie swoich najbliższych. Pamiętajcie o tym, tworząc swoja rodzinę, która będzie już na zawsze częścią Naszej. Przyjmijcie nasze skromne, ale z serca płynące błogosławieństwo na nowa drogę życia.
  • Chociaż łzy cisną się do oczu i zatrzymać ich nie sposób, chcemy Wam tymi słowy dać garść mądrości życiowych. Kochajcie się i szanujcie do woli, a Bóg Was wynagrodzi i nowe życie zrodzi. Błogosławimy Wam Kochani, byście byli dobrze przygotowani do nowych ról. Bądźcie niezłomni niczym Chrystus Król.
  • Co możemy powiedzieć w tak podniosłej chwili? Kochamy Was i się cieszymy. Bądźcie dla siebie dobrzy, czuli i radośni, powiększcie rodzinę tak jak Pan Bóg głosi. Błogosławimy Wam z całego serca i polecamy Maryi – Królowej ślubnego kobierca!

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Kuchnia Anny Jurksztowicz: surówka z kapusty

Chcesz skomentować artykuł? lub wypowiedz się jako gość:

Autor:
Komentarz:
Liczba komentarzy: 15
dodano: 02:58 2016-05-22 przez: ~gość (94.196.*.*)
Jestem wdowa od 10 lat , nie dlugo corka wychodzi za maz - dzis rozmawialysmy o blogoslawienstwie hhmmm i zapalila sie czerwona lampka ... co powiem ? nie wiem ale mysle ze slowa poleca z serca , tylko czy powinnam blogoslawic takze w imieniu mojego meza ? trzymmajcie kciuki
dodano: 12:43 2015-03-20 przez: ~Warto (95.50.*.*)
Jest ciekawy pomysł na Pamiątkę Błogosławieństwa szczególnie dla osób, którym zależy na Słowach od Serca. Wystarczy wpisać w google błogosławieństwo ADL. Polecam
dodano: 12:39 2013-10-03 przez: ~Daria (89.171.*.*)
Mam nadzieję, że podczas wesela w restauracji teściowa powie coś miłego? W końcu bawimy się w Villa Nuova na Wilanowie i coś miłego by się przydało.
 

Zobacz także:

 
 
Zamów darmowy newsletter